Šriftas
A A A
Fonas
Iliustracijos

Dovainonių piliakalnis

Dovainonių piliakalnis

  • Adresas Kapitoniškių g., Dovainonių k., Kaišiadorių r. sav.

Piliakalnis įrengtas aukštumos kyšulyje, kurį suformavo į Nemuną įtekantis Seilupio upelis. Iš pietų ir rytų jį juosė upių slėniai, iš kitų pusių – daubos.

Šlaitai statūs, 8 m aukščio šiaurinėje ir 18 m aukščio pietinėje pusėje.

Aikštelė buvo apvali, apie 5 m skersmens. Išlikusi tik aikštelės dalis ties skardžiu. Dėl tyrinėjimų ir erozijos piliakalnio viršuje susiformavo trapecijos formos plokštuma, orientuota pietryčių – šiaurės vakarų kryptimi, 23 m ilgio, 13 m pločio centrinėje ir 6 m pločio vakarinėje dalyje. Aikštelę iš visų pusių juosė 1–3 m aukščio ir 10 m pločio pylimas. Jo išorinis šlaitas ėjo tiesiai į piliakalnio šlaitą. Geriausiai išlikęs pylimas buvo aikštelės šiaurės vakariniame, vakariniame ir pietvakariniame pakraščiuose. Čia jo aukštis nuo aikštelės siekė 3 m, plotis ties pagrindu – 10 m. Į rytų pusę pylimas žemėjo ir žemiausias buvo aikštelės pietrytiniame pakraštyje, kur siekė apie 1 m. Nuo vakaruose esančio kranto kyšulio piliakalnis buvo atskirtas 2 m gylio, 10 m pločio viršuje ir 3 m pločio dugne grioviu.

Į vakarus nuo piliakalnio už griovio 5 m aukščio kalvoje buvo įrengtas papilys. Dabar jo aikštelė – trikampė, pailga (rytų – vakarų kryptimi), 23×7 m dydžio (buvo 30 m ilgio ir 15 m pločio rytinėje dalyje).

XX a. pirmoje pusėje piliakalnio pietiniai šlaitai, pietiniai aikštelės kraštai ir dalis papilio nuplauti Kauno marių. Šiuo metu iš piliakalnio išliko tik šiaurinio pylimo ir aikštelės dalys. Po 1957 m. vykusių kasinėjimų pylimas neatpiltas, aikštelė nesulyginta.

Piliakalnis  apaugęs medžiais, rodyklių, stendo nėra, priėjimas per mišką.

Atnaujinta: 2019-02-06 09:58
Dovainonių piliakalnis
Giedrė Streikauskaitė