Šriftas
A A A
Fonas
Iliustracijos

Edukacijos Lietuvos liaudies buities muziejuje

Edukacijos Lietuvos liaudies buities muziejuje

Muziejuje organizuojamos edukacijos vaikams ir suaugusiems.

ATVAŽIAVO KALĖDA. Gruodžio–sausio mėn. Vaikams nuo 6 m. ir suaugusiems. Kviečiame senoviškoje gryčioje prisiminti tradicijas, susitikti su Kalėda, paburti ir pažaisti… Trukmė – 1,5 val.

LAUKIU VELYKĖLIŲ. Kovo–balandžio mėn. 5 – 6 metų vaikams ir suaugusiems. Velykinių ekspozicijų apžiūrėjimas, pasakojimas apie Velykų papročius. Tradiciniai žaidimai su velykaičiais. Velykės dovanėlių paieškos sodybose. Trukmė – 1,5 val.

MARGINU VELYKAITĮ. Kovo–balandžio mėn. 5 – 6 metų vaikams. Programos metu susipažinsite su tradicinėmis margučių spalvomis, natūralių dažų gamyba, marginimo technika ir ornamentika, jos simbolika. Kiekvienas galėsite išbandyti raižymo techniką. Taip pat marginti karštu vašku. Trukmė – 1–1,5 val.

SEKMINĖS. PIEMENŲ RŪPESČIAI IR LINKSMYBĖS. Gegužės–birželio mėn. 10–15 metų moksleiviams.

Pažintis su piemenų kasdienybe ir šventėmis. Sekminių oracijos kūrimas. Kiaušinienė po atviru dangumi. Piemenų žaidimai. Trukmė – 1,5 val.

O KAI AŠ PAS PROMOČIUTĘ BUVAU. Visais metų laikais. Vaikams nuo 6 m. ir suaugusiems.

Viešint XX a. pr. aukštaičių gryčioje ir bendraujant su muziejininke, interpretuojančia „promočiutę“, stebint  eksterjerą ir interjerą, lyginant su dabartimi ir atrandant, klausant ir išgirstant, uodžiant ir liečiant, menant mįsles ir nudirbant kai kuriuos darbelius, ragaujant ir žaidžiant, susipažįstama su prosenelių kasdienybės ir šventinėmis akimirkomis. Trukmė – 1,5 val.

VAIKŲ ŽAIDIMAI, PASAKOS, DAINOS…  Visais metų laikais. Priešmokyklinukams ir pradinių klasių moksleiviams.

Primenami nesudėtingi senoviniai žaidimai, nuveikiant kai kuriuos darbelius, įvedama į dainų ir pasakų pasaulį, įspėjant mįsles, lavėja vaikų pastabumas. Trukmė – 1 val.

KITOS EDUKACIJOS:

Šeimos papročiai

Kalendoriniai papročiai

Buitis ir darbai

Atnaujinta: 2021-10-18 08:52