Šriftas
A A A
Fonas
Iliustracijos

Knygos „KAIŠIADORIŲ VYSKUPIJA kurijos archyvo nuotraukose iki 1942 m. I dalis“ pristatymas

Knygos „KAIŠIADORIŲ VYSKUPIJA kurijos archyvo nuotraukose iki 1942 m. I dalis“ pristatymas

  • Data2021-11-25
  • Laikas18:00
  • VietaKaišiadorių kultūros centras, Gedimino g. 40, Kaišiadorys.
Maloniai kviečiame į naujos knygos „Kaišiadorių vyskupija kurijos archyvo nuotraukose iki 1942 m. (I dalis)“ pristatymą – susitikimą su jos sudarytojais – kun. Gediminu Tamošiūnu (Kaišiadorių vyskupijos kancleris) ir Artūru Zeleniaku. Pokalbį ves žurnalistas Aurimas Perednis.
527 puslapių knygoje pateikiama apie 450 nuotraukų ir paminėti apie 600 asmenų iš Kaišiadorių vyskupijos, taip pat Kaišiadorių bendruomenės.
Renginio metu bus galima įsigyti knygą.
Gediminas Tamošiūnas: surinkti ir atpažinti nuotraukose anuomet užfiksuotus asmenis, vietoves – toks buvo pagrindinis šio leidinio tikslas […] leidinyje gausu ir kitos faktinės informacijos – įvykių, biografijų, dokumentų […] leidinyje bus paminėtas pastaruoju metu atrastas tekstas – Simono Geronaičio rankraštis, bylojantis apie tarpukario Kaišiadorių istorinius įvykius ir kt. […] leidinio istorinė apimtis – 1899-1942 metai…
Archyvų metų proga, renginyje bus eksponuojami knygoje publikuoti Kaišiadorių vyskupijos kurijos archyvo dokumentų originalai: Popiežiaus Pijaus XI bulės – Lituanorum gente (Lietuvos bažnytinės provincijos ir Kaišiadorių vyskupijos įsteigimo bei Kaišiadorių bažnyčiai katedros titulo suteikimo dekretas) ir pirmojo Kaišiadorių vyskupo paskyrimo dekretas (1926), prelato doc. Teodoro Brazio muzikinių kūrinių publikacijos (1923) ir kt.
Registracija į renginį tel. 8 672 48327 arba el.p. turizmas19@gmail.com.
Renginio dalyviai privalo laikytis tą dieną galiosiančių LR Vyriausybės nustatytų reikalavimų, susijusių su ekstremalia situacija.
Atnaujinta: 2021-11-04 13:39