Šriftas
A A A
Fonas
Iliustracijos

VšĮ „Taško teatro spektaklis“ „Amerika pirtyje“

VšĮ „Taško teatro spektaklis“ „Amerika pirtyje“

  • Data2021-10-21
  • Laikas18:00
  • VietaRumšiškių kultūros centras
Muzikinė komedija pagal Keturakio „Amerika pirtyje“
„Amerika pirtyje“ – tai pirmasis Lietuvoje viešai lietuvių kalba suvaidintas vienos dalies spektaklis pagal to paties pavadinimo Keturakio pjesę, kuris po beveik 125 metų pritaikomas šiuolaikiniam teatrui bei žiūrovui pavirto muzikine komedija! Spektaklyje skambant kompozitoriaus Kristupo Biržiečio muzikiniams intarpams žiūrovai kviečiami leistis į istorinio bei šiuolaikiško lietuvių tapatumo paiešką. Komedijoje šmaikščiai pateikiamas lietuvių tautinės savimonės formavimasis bei gili patriotiškumo dvasia, kurios ištakos neretai slepiasi gūdžioje, tačiau pačioje tikriausiose provincijoje. Scenografijos autorė Renata Valčik spektaklyje meistriškai kuria tokios provincijos atmosferą – scenovaizdis kuriamas iš panaudotų automobilių padangų, kurios atstoja baldus, aksesuarus bei kitus buities apyvokos daiktus. O iš padangų išradingai išraitytos ir ryškiomis spalvomis nudažytos gulbės – tikrų tikriausias provincijos meninės beskonybės liudijimas, nuginkluojantis net didžiausius skeptikus. Taip pat gausu kitų iki skausmo atpažįstamų šiuolaikinio lietuviško kaimo ženklų, kurie privers ne vieną šyptelėti.
Spektaklyje vyraujantis grotesko žanras aktoriams leidžia ne tik būti ryškiems savo grimu ar kostiumais, meistriškai atlikti vokalines partijas bet ir prireikus improvizuoti, todėl komedija nukelia žiūrovą į jaunystės šėlsmą, kupiną lengvumo, nuotaikingų žaidimų ir laisvės. Tačiau pagrindinė idėja, kaip ir Keturakio laikais išlieka ta pati – visada gerai tik ten, kur mūsų nėra!
Režisierius: Valentinas Masalskis
Scenografijos ir kostiumų dailininkė: Renata Valčik
Kompozitorius: Kristupas Biržietis
Dainų tekstų autorė: Karolina Kuzborska
Orkestras: Kristupas Biržietis, Angelina Andrėja Daukaitė, Elzbieta Girkantaitė, Rugilė Žilevičiūtė, Aurimas Bareikis
Vaidina: Aistė Alksnytė, Kristupas Biržietis, Jūratė Martinaitytė, Paulius Kavoliūnas, Solveiga Reklaitytė, Donatas Mickūnas, Karolina Kuzborska, Gediminas Povilavičius
Atnaujinta: 2021-10-08 07:18