Šriftas
A A A
Fonas
Iliustracijos

Gastilonių pažintinis takas

Gastilonių pažintinis takas

Maršruto ilgis 3 km į vieną pusę

Maršrutas skirtas: pėsčiomis

Kelio danga: gamtinis takelis

Šis takas yra išvažiavus iš Vilnius – Kaunas autostrados į Grabučiškių k. Tako pradžia yra nuo Rumšiškių miško pušies, ši pušis yra storiausia Lietuvoje. Pažintinio tako krypties nėra, bet galima eiti pagal laikrodžio rodyklės judėjimo kryptį. Stovi stendas, kuriame galima sužinoti daugiau apie šią vietovę. Gastilonių pusiasalio smaigalyje apie 30 metrų virš Kauno marių iškilusi aukščiausia pakrantės vieta – Gastilonių atodanga. Einant šiuo taku galima užklysti į apleistą Gastilonių kaimą. Gastilonių kaimo pavadinimą, kadangi jis, kartu su daugeliu kitų kaimų, buvo iškeldintas ir atsidūrė po vandeniu. Lankantis šiame take galima pamatyti ir Gastilonių ąžuolą. Koordinatės 54.876165, 24.158814

Šį pažintinį taką galima pradėti eit nuo Grabučiškių nusukant link Gastilonių poilsiavietės, ten yra vieta palikti automobilį (rodyklės vedančios į šią poilsiavietę yra) arba galima pradėti nuo kitos vietos. Koordinatės 54.880764, 24.189273 šiame take galima privažiuoti prie Rumšiškių pušies, bet smagiau eiti pėsčiomis (juk toks pažintinio tako tikslas). Einant šiuo keliuku galite nusukti pagal rodykles prie Paežerojaus ir ten stovyklauti, nes ten yra poilsiavietė ir laužavietė bei tiltelis (judantis) nuo kurio atsiveria gražus vaizdas.

Tada norint eiti link Rumšiškių miško pušies reiktų paeiti atgal ir sekti rodykles, kurios jus nuves prie pušies, tada jau nuo pušies einant laikrodžio rodyklės judėjimo kryptimi pasivaikščioti ir pasidžiaugti gamtos stebuklais.

Atminkite, kad šiuo taku, kuriuo jūs eisite turėsite grįžti atgal, tad įsidėkite užkandžių bei vandens, kad galėtumėte pailsėti ir grįžti į automobilį.

Tad viso maršruto ilgis gaunasi apie 6 km.

Atnaujinta: 2022-03-15 11:52
Ieškoti