Šriftas
A A A
Fonas
Iliustracijos

Dviračiais Žiežmariai-Bačkonys-Liutonys-Mūro Strėvininkai-Žiežmariai (17 km asfaltu)

Dviračiais Žiežmariai-Bačkonys-Liutonys-Mūro Strėvininkai-Žiežmariai (17 km asfaltu)

Maršruto ilgis 17 km neįskaitant nusukimų į šalia esančius objektus.

Maršrutas skirtas: dviračiu, automobiliu

Kelio danga – asfaltas, gamtinis takelis

Vaizdingas maršrutas dviračiais asfaltu: Žiežmariai-Bačkonys-Liutonys-Mūro Strėvininkai-Žiežmariai.

Kelionę galime pradėti Žiežmarių centre arba kitoje Jums patogioje vietoje (Liutonyse, Mūro Strėvininkuose ar Bačkonyse).
Žiežmariuose galima aplankyti:
– Laisvės paminklą;
– Žiežmarių šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčią;
– Žiežmarių sinagogą;
– žydų kapines;
– ir kitus objektus.
Vilniaus gatvele judame Bačkonių link. Už miesto, važiuodami apie 2,5 kilometrų galėsite grožėtis toliais, o gal pavyks susitikti ir su pilkuoju garniu. Pasigrožėję simpatišku Kalpės upeliu, stabtelkim ties Bačkonių restoranu ir konferencijų centru. Čia senasis Bačkonių dvaro parkas, ąžuolai, tvenkinys. Galima atsigaivinti ar papietauti Bačkonių restorane (www.backonys.lt).

Sukam nauju asfaltu link Liutonių. Bačkonių kaimas neretai padovanoja vaizdus į besiganančias stirnas, lapes, kiškius, o kai kurios stirnaitės, vis dar įpratusios prie žvyrkelio, neretai išlekia ant naujutėlio asfalto ir paslysta. Nusukę nuo asfalto dešinėn, galite aplankyti Mūro Strėvininkų piliakalnį, Bačkonių mažąją hidrojėgainę, vandens krioklius (vandens lygis reguliuojamas, tad retkarčiais gali tekti nusivilti per maža srove). Čia pat įsikūrusi svetinga „Nonna vila“, kurios šeimininkų svetingumas nepalieka abejingų, o vietinių kalvų, „kanjonų“ grožis šniokščiančio vandens, lyg jūros, fone, įsimena ilgam. Čia galima paplaukioti ežero baidarėmis ir irklentėmis. Dėl apsilankymo būtina tartis iš anksto (www.nonnavila.lt).

Įveikę keletą nedidelių kalvelių, naujutėliu asfaltu leidžiamės žemyn, kertam Strėvą ir pasiekiam Liutonių centrą. Čia pat – didžiausias baidarių centras rajone ir Degučių sodyba. Kas žino, gal sugalvosit persėsti į kitą transporto priemonę ir išmėginti vieną smagiausių upių – Strėvą? Apie tai Jums viską papasakos Liutonių baidarių centro šeimininkai: www.liutonys.lt. Vietinėje krautuvėlėje, šalia spalvingo jos gėlių darželio galėsite atsigaivinti ledais. O šalia įsikūrusi dar viena nuostabi sodyba Jūsų poilsiui ir šventėms „Laukinė kriaušė“. Kaime išlikęs Liutonių vandens malūno pastatas (privatus).

Pailsėjote? Tai kylam į vieną stačiausių kalvų šiame maršrute. Užkopus, lyg prizas – vėl nuostabūs toliai ir kairėj, ir dešinėj. Ir netrukus vėl leidžiamės. Atsargiai – neviršykite greičio! Staigus posūkis, įvažiuojam į jaukų kaimelį (norisi vadinti miesteliu) – Mūro Strėvininkus. Tvenkinukai, senų medžių alėjos atveda mus prie Oginskių dvaro rūmų su gražiu parku. Čia įsikūrę Strėvininkų socialinės globos namai, tad galėsite rūmus apžiūrėti tik iš išorės (nebent susitarsite dėl lankymosi www.strevininkusgn.lt). Cerkvės gatvelėje yra Mūro Strėvininkų Dievo Motinos Dangun ėmimo sentikių cerkvė.

Neskubėdami pravažiuojam gyvenvietę, keletą vingių, vėl mus pasitinka gražūs vaizdai. Tik neįsibėgėkite labai nuo stataus kalno (kai kas jį vadina pakilimo taku), nes jo viduryje verta sustoti ties laukų keliuku ir ilgiau pasigrožėti banguotais pasėliais, išbarstytais šieno rutuliukais, taip pat Žiežmarių miesto panorama. O gal norėsite ir nuotrauką šiame fone pasidaryti 😉

Pamažu grįžtam į ten, iš kur pradėjom. Dešinėje pusėje – Žiežmarių dvaras (privatus), kairėje – raudonų plytų magazinas-sandėlis. Apie istorines įdomybes galite nemažai paskaityti čia. Vėl tiltas per Strėvą… Šalia jo įrengta poilsiavietė. Pro senus medžius labai gražiai žiūrisi Žiežmarių kultūros centro pastatas. Išalkot? Užsukite į piceriją „Senora“ (Narimanto g. 5) – čia ne tik skanios picos išsinešimui, bet ir proga paragauti egiptietišką desertą „Zalabija“.

Jei Jums kiltų klausimų dėl maršruto, mielai prašome kreiptis į Kaišiadorių TVIC, el.p. turizmas.kaisiadorys@gmail.com, turizmas19@gmail.com, kaisiadorysinfo@gmail.com, tel. 8 672 48327.

Atnaujinta: 2022-03-15 11:35
Ieškoti